čtvrtek
9. února 2023
Svátek slaví: Apolena

Mini-Plzeň hledá superstar

14.07.2015
10:00
Autor článku: 
Redakce novin

Vážení občané Mini-Plzně, zítra 14.7. se koná Miniplzeňská Superstar. Přijďte si zazpívat nebo poslouchat a nebo pomoci. Potřebujeme porotce, moderátora, zvukaře a hlavně zpěváky. Sraz v 10:00 hodin v Hudební akademii. Máme pro vítěze a finalisty řadu krásných cen. Pro ty, co nám budou pomáhat při zajištění Superstar máme občerstvení zdarma. Těšíme se na Vás. 

Mohlo by vás také zajímat...

Včera, dne 14. 7. 2015 dorazil do Mini-Plzně známý jedenáctiletý český herec Filip Antonio, který hrál v mnoha českých filmech a seriálech. Hrál například ve filmu Duch na zlato, Přijde letos Ježíšek, Muži v pokušení, Ve stínu, Líbáš jako Bůh/Ďábel. Také dostal roli v seriálech Velmi křehké vztahy a Helena.

Položili jsme mu při té příležitosti několik otázek:

Hraješ momentálně v nějakém filmu?

Momentálně nic netočím, pouze chodím na různé herecké castingy.“

Kino, Město dětí
Kultura, Návštěva ve městě
Rozhovor
15.07.2015

Miniplzeňská knihovna pořádala ve středu 8.9. ukázku netradičních knih. Tuto akci pořádala Knihovna Města Plzně (KMP). Paní knihovnice s sebou přivezla desítky knih a všechny byly velice zajímavé. Dětem se asi nejvíce líbila kniha, která i po vložení do vody přežila a nic se jí nestalo. Zajímavá byla také knížka o pirátské lodi. Ve středu knihy byl vložen model pirátské lodi a pokaždé když jsme otočili stránku ubral se z lodi jeden nebo více kousků a na konci byla vidět loď zase celá. Velký obdiv sebrala také knížka s kouzelnou lupou.

Knihovna
Kultura, Vzdělávání
Reportáž, Rozhovor
09.07.2015

Včera proběhla v parku ochutnávka bylinných čajů a velice uklidňující muzikoterapie. Mohli jsme ochutnat tři různé směsi čajů – studený čaj s příchutí jahodníku, heřmánku a jitrocele; dále horký čaj s příchutí lípy, máty a měsíčku; a třetí byl s příchutí kopřivy, levandule a meduňky. Čaje nalévaly děti, které byly zaměstnané v zahradnictví, a to Terka, Daniela, Štěpán a Lukáš. K osvěžení jste se mohli zaposlouchat do krásné hudby dětí, které hrály na různé nástroje, například na bubínek, flétnu, kytaru a na nástroje vyrobené v hudební akademii.

Město dětí, Zahradnictví
Kultura, Sport a volný čas
Reportáž
08.07.2015

Občané měli možnost zhlédnout v miniplzeňském divadle představení Záhadný motor. Příprava této scény zabrala 4-5 hodin. Někteří z herců zastávali 2 role. Děj se odehrával v Americe, kde Klára Sloneová vynalezla motor na vodu. To se ale veliteli ropných společností nelíbilo a proto poslal Carla, aby ji zabil. Při honičce Kláru zachránila tajemná postava (víla). Šéf, nechal vybouchnout celou továrnu. Poté se víla převlékla za vedoucí sekretářku a oznámila mu, že Klára je mrtvá. Ona mrtvá nebyla a odjela na Havaj. I přes technickou závadu se představení všem moc líbilo.

Divadlo
Kultura
Recenze
06.07.2015