úterý
11. května 2021
Svátek slaví: Svatava
foto Dominik Lukáš

Miniplzeňská olympiáda

Autor článku: 
Jakub Čekan a Veronika Macháčková

Dnešní den patřil miniplzeňské olympiádě. Občané Mini-Plzně se mohli utkat v šesti soutěžích. Odměnou byly velké medaile. Soutěž zahájila starostka Anička krátkým proslovem a popřála sportovcům hodně úspěchů. Dále měli přichystané krátké představení děti z divadla. Potom jsme si zazpívali českou hymnu a olympiáda začala.

 

Výsledky olympiády

Přinášíme vám vítěze disciplín olympiády:

Papírovaná: Kateřina Lafatová

Pukovaná: Dominika Tou

Divoká Brčka: Kateřina Lafatová

Hod Kyselým Bonbónem: Kačka Lafatová

Florbalový Pavouk: Milan Gábor, Naty Gáborová, Kateřina Lafatová

Bláznivý Slalom: Olda Bajger

 

A celkové výsledky vypadaly takhle:

1.místo: Kateřina Lafatová

2.místo: Samantha Hey

3. místo: Naty Gáborová

4. místo: Tonda Marek

 

Chtěly bychom pogratulovat všem vítězům a popřát jim spoustu úspěchů do budoucna.

Olympiády se zúčastnili i náštěvníci z Německa, kteří si také nevedli vůbec špatně, jako například druhá Samantha Hey.

 

Mohlo by vás také zajímat...

Dnes v 10:30 proběhla na univerzitě, beseda k dnešnímu tématu: Záchranářský den. Besedovala zdravotnice Míša Miklíková. Přesto že trvala pouhých 30 minut, posluchači získali mnoho zajímavých informací. Například jak se zachovat v případě, že se člověk začne dusit, zapadne mu jazyk či se popálí … a jiná další zranění, životu nebezpečných. Při dnešní přednášce, se posluchači nenudili, spíše naopak. Beseda nebyla pouze poučná, ale i celkem zábavná. Na konci přednášky, mělo devět zájemců šanci, zúčastnit se záchranářského výcviku. Až bude vše nachystáno, budou ve městečku nafingována zranění.

Město dětí, Univerzita
Vzdělávání
Reportáž
15.07.2015

Miniplzeňská knihovna pořádala ve středu 8.9. ukázku netradičních knih. Tuto akci pořádala Knihovna Města Plzně (KMP). Paní knihovnice s sebou přivezla desítky knih a všechny byly velice zajímavé. Dětem se asi nejvíce líbila kniha, která i po vložení do vody přežila a nic se jí nestalo. Zajímavá byla také knížka o pirátské lodi. Ve středu knihy byl vložen model pirátské lodi a pokaždé když jsme otočili stránku ubral se z lodi jeden nebo více kousků a na konci byla vidět loď zase celá. Velký obdiv sebrala také knížka s kouzelnou lupou.

Knihovna
Kultura, Vzdělávání
Reportáž, Rozhovor
09.07.2015

Dne 8.7. v 13:00 se ve sportovním centru uskutečnil trénink tenisu s trenérem Tomášem Psohlavcem, který učí tělesnou výchovu a bokem trénuje všechny věkové kategorie ve VŠ Slávie Plzeň, nebo v TJ Lokomotivě. Kromě tenisu se věnuje i ping pongu, ve kterým je také velice dobrý. Na trénink přišlo 10 dětí a všechny byly velice nadšené. Nejprve si malinko zacvičili a rozehřáli. Potom nám popsal raketu. Poté zkoušeli balancovat s raketou na dlani, ruce a pro ty nezdatnější na nose. Následovaly cviky s balonkem a raketou. Pak přišla na řadu samotná hra přes síť. I já jsem si to vyzkoušela.

Sportovní centrum
Sport a volný čas
Události a komentáře
09.07.2015

Včera proběhla v parku ochutnávka bylinných čajů a velice uklidňující muzikoterapie. Mohli jsme ochutnat tři různé směsi čajů – studený čaj s příchutí jahodníku, heřmánku a jitrocele; dále horký čaj s příchutí lípy, máty a měsíčku; a třetí byl s příchutí kopřivy, levandule a meduňky. Čaje nalévaly děti, které byly zaměstnané v zahradnictví, a to Terka, Daniela, Štěpán a Lukáš. K osvěžení jste se mohli zaposlouchat do krásné hudby dětí, které hrály na různé nástroje, například na bubínek, flétnu, kytaru a na nástroje vyrobené v hudební akademii.

Město dětí, Zahradnictví
Kultura, Sport a volný čas
Reportáž
08.07.2015