úterý
11. května 2021
Svátek slaví: Svatava
foto Jakub Šmolík

NÁMĚSTEK PRIMÁTORA NAVŠTÍVIL MĚSTO DĚTÍ

Autor článku: 
Šárka Křikavová a Milan Hrytsan

Dnes k nám do Mini-Plzně zavítal náměstek primátora pro oblast kultury a EHMK a bývalý primátor p . Martin Baxa. Potom co si prošel naše město, tak jsme ho požádali o krátký rozhovor. Pan Baxa nám odpověděl na několik otázek.

 

REDAKCE: ,,Jak se vám líbí v Mini-Plzni?“

p. Baxa: „Mini-Plzeň je úžasná. Teďko jsem byl na radnici a je to báječné.“

REDAKCE: „Jakou práci byste si vybral v Mini-Plzni?“

p. Baxa: „Já jsem si vyzkoušel práci na radnici, teď jsem místostarosta , já bych si vyzkoušel nějakou úplně jinou práci. Já jsem učitel. Máte tady školu ?“

REDAKCE: ,,Ne, jenom univerzitu. Tam můžete být pouze bakalářem, studentem nebo profesorem.“

p. Baxa: „Tak chytrej nejsem. To, ne abych byl profesor na univerzitě. Tak bych něco prodával. Prodával bych v obchoďáku. Vyzkoušel bych si práci prodavačky.“

REDAKCE: „Myslíte že by mini-plzeňská radnice mohla řídit opravdovou Plzeň?“

p. Baxa: „Já jsem teď čtvrt hodiny mluvil se starostkou a radou a budili na mě dojem, že by to určitě zvládli. Je tam doprava, kultura, všechno. Myslím, že jo.“

REDAKCE: ,,Děkujeme za to , že jste si na nás udělal čas“.

p. Baxa: „Nemáte zač, nashledanou.“

 

Pan Baxa se po našem rozhovoru odebral na veřejné slyšení Mini-Plzně, poté do místní restaurace , kde si vychutnal dnešní oběd.

Mohlo by vás také zajímat...

Včera, dne 14. 7. 2015 dorazil do Mini-Plzně známý jedenáctiletý český herec Filip Antonio, který hrál v mnoha českých filmech a seriálech. Hrál například ve filmu Duch na zlato, Přijde letos Ježíšek, Muži v pokušení, Ve stínu, Líbáš jako Bůh/Ďábel. Také dostal roli v seriálech Velmi křehké vztahy a Helena.

Položili jsme mu při té příležitosti několik otázek:

Hraješ momentálně v nějakém filmu?

Momentálně nic netočím, pouze chodím na různé herecké castingy.“

Kino, Město dětí
Kultura, Návštěva ve městě
Rozhovor
15.07.2015

Dnes v 10:30 proběhla na univerzitě, beseda k dnešnímu tématu: Záchranářský den. Besedovala zdravotnice Míša Miklíková. Přesto že trvala pouhých 30 minut, posluchači získali mnoho zajímavých informací. Například jak se zachovat v případě, že se člověk začne dusit, zapadne mu jazyk či se popálí … a jiná další zranění, životu nebezpečných. Při dnešní přednášce, se posluchači nenudili, spíše naopak. Beseda nebyla pouze poučná, ale i celkem zábavná. Na konci přednášky, mělo devět zájemců šanci, zúčastnit se záchranářského výcviku. Až bude vše nachystáno, budou ve městečku nafingována zranění.

Město dětí, Univerzita
Vzdělávání
Reportáž
15.07.2015

V pátek, 10.7.2015, navštívila naše mini město TV Barrandov. Zde je reportáž, která byla ještě téhož večera odvysílána v TV zprávách.

 http://www.barrandov.tv/video/37108-nase-zpravy-10-7-2015  (14:50)

Město dětí
Média
Tip redakce, TV video
13.07.2015

Dnes natáčí V Mini-Plzni Barrandov. Natáčeli i na olympiádě, u nás v redakci nebo na radnici. Na reportáž z našeho města dětí se můžete těšit dneska (nebo zítra) ve zprávách TV Barrandov v 18:30.
 

Město dětí, Redakce novin
Média, Návštěva ve městě
Aktuality
10.07.2015