sobota
27. února 2021
Svátek slaví: Alexandr
Fotolab Mini-Plzeň

Práce radních

Autor článku: 
Hedvika Lukesová

STAROSTKA

Včera jsem se podílela na obědě pro občany Mini-Plzně v kuchyni. Okolo druhé hodiny jsme šli s Hedvi do divadla a podívali jsme se na opakované představení Den blbec. Bylo to krásné. Dneska jsme vítali delegaci z Německa. Pana starostu ze Steinwaldu. Opět jsme se rozhodli, že dva z radních půjdou pracovat někam jinam. Dnes to budu zase já a Hedvika. Já půjdu na Úřad práce a Hedvika jde do Fotolabu do Černé komory…

Živnostenský odbor a doprava

Vážení občané, zdraví Vás váš radní Dan. Už máme 2 živnostenské práce= masáže a ochranka. Bylo by dobré, kdyby jste se přidali a udělali si také živnost. Potřebujete: 1 hodinu Univerzity, 3 hodiny práce a 125MPK. Taxi bude v pondělí a možná bude jezdit tady dole, mezi budovami. Řidiče budeme často kontrolovat, aby neničili majetek. Pokud ,máte nějaké přání, rád pomohu. S pozdravem váš radní Dan.

Soudní a Sňatkový odbor

Včera jsem vyřešila 7 soudních sporů. Např. Krádeže, urážky na cti atd. Asi 5 občanů jsem potrestala tak, že si museli odpracovat nějakou dobu na komunálních službách bez nároku na plat.

Na sňatkovém odboru jsem natáčela reklamu na svatby. Určitě se vám všem bude líbit. Vaše Káťa.

Kultura a sport

Včera jsem se zúčastnila pár akcí. Třeba například 2 divadelních představení, zpívání na ulici a pak jsem udělala koncert pro taxi. Vydali jsme 1. číslo radničních listů a teď dělám 2. číslo a otevíráme okno pro kulturu a sport. Vaše Hedvika.

Finance a podobné

Rozhodla jsem se, že zítra (tedy v pátek 10. 7.) vyhlásím daňové prázdniny. To znamená, že žádné stanoviště nemusí platit daně a i občanům Mini-Plzně bude v bance vyplacená mzda v celé výši. Takže za hodinu práce si zítra vyděláte 80 MPK místo obvyklých 60. Je to takový malý dárek od radních, protože zítra končí naše funkční období a chceme, abyste na nás vzpomínali v dobrém :-) Naty

Mohlo by vás také zajímat...

Dnes k nám do Mini-Plzně zavítal náměstek primátora pro oblast kultury a EHMK a bývalý primátor p . Martin Baxa. Potom co si prošel naše město, tak jsme ho požádali o krátký rozhovor. Pan Baxa nám odpověděl na několik otázek.

 

REDAKCE: ,,Jak se vám líbí v Mini-Plzni?“

p. Baxa: „Mini-Plzeň je úžasná. Teďko jsem byl na radnici a je to báječné.“

Město dětí, Radnice
Návštěva ve městě
Rozhovor
15.07.2015

Právě jsme v našem městě dětí přivítali velice milou návštěvu, a to delegaci velvyslanců z Immenreuthu za doprovodu jejich starosty pana Heinze Lorenze.

Radnice, Velvyslanectví
Návštěva ve městě, Zahraniční vztahy
Aktuality
09.07.2015

Jak jste si všimli, včera byly dodatečné volby. Když skončily, tak jsme my radní měli zasedání, při kterém jsme si rozdělili úřady.
A rozdělili jsme si je takto:

Anna Kvapilíková-Starostka
Natálie Sloupová- Finanční odbor
Hedvika Lukesová- Kultura a sport
Kateřina Hanělová- Sňatkový odbor a soudní odbor
Daniel Touš- Živnostenský úřad, životní prostředí a doprava

Radnice
Politika
Radniční zpravodaj
08.07.2015

Včera 6.7. 2015 si mohli občané Mini-Plzně zvolit nového starostu. Volby proběhly rychle, bezproblémově. Po sečtení hlasů se ujala vedení Anna Kvapilíková , která má už jedno starostování za sebou.

Reportér Pavel se za starostkou vydal a položil jí několik otázek.:

Jak ses cítila u voleb?

Docela stresově..

Jaké byly tvé první dojmy, když si byla znovu zvolena do funkce starostky?

Nečekala jsem to, ale jinak to bylo skvělé, byla to pro mě čest být znovu zvolena.

Město dětí, Radnice
Politika
Události a komentáře
07.07.2015