úterý
11. května 2021
Svátek slaví: Svatava

Vodící linie

09.07.2015
15:00 - 16:00
Autor článku: 
Veronika Macháčková

Přijďte si vyzkoušet do institutu bez bariér, jak se cítí lidé, které nevidí. Dají vám přes oči černou pásku, do ruky slepeckou hůl a a do druhé ruky ruku někoho kdo vás Mini-Plzní provede, ve spolupráci se ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči.

Mohlo by vás také zajímat...

Dnes v 10:30 proběhla na univerzitě, beseda k dnešnímu tématu: Záchranářský den. Besedovala zdravotnice Míša Miklíková. Přesto že trvala pouhých 30 minut, posluchači získali mnoho zajímavých informací. Například jak se zachovat v případě, že se člověk začne dusit, zapadne mu jazyk či se popálí … a jiná další zranění, životu nebezpečných. Při dnešní přednášce, se posluchači nenudili, spíše naopak. Beseda nebyla pouze poučná, ale i celkem zábavná. Na konci přednášky, mělo devět zájemců šanci, zúčastnit se záchranářského výcviku. Až bude vše nachystáno, budou ve městečku nafingována zranění.

Město dětí, Univerzita
Vzdělávání
Reportáž
15.07.2015

I neslyšící zvou do MiniPlzně...

https://www.youtube.com/watch?v=o46zmTxqYT4

Město dětí
Bez bariér, Média
TV video
10.07.2015

Miniplzeňská knihovna pořádala ve středu 8.9. ukázku netradičních knih. Tuto akci pořádala Knihovna Města Plzně (KMP). Paní knihovnice s sebou přivezla desítky knih a všechny byly velice zajímavé. Dětem se asi nejvíce líbila kniha, která i po vložení do vody přežila a nic se jí nestalo. Zajímavá byla také knížka o pirátské lodi. Ve středu knihy byl vložen model pirátské lodi a pokaždé když jsme otočili stránku ubral se z lodi jeden nebo více kousků a na konci byla vidět loď zase celá. Velký obdiv sebrala také knížka s kouzelnou lupou.

Knihovna
Kultura, Vzdělávání
Reportáž, Rozhovor
09.07.2015

ŽÍŽALÍ ODPOLEDNE

Máte zítra od 12:00 do 16:00 čas? Tak to se určitě stavte v parku na Přednášce o žížalách!!! Uvidíte kompostování doma v žížalí farmě neboli ve VERMIKOMPOSTERU. A vstup je ZDARMA :-D TIP REDAKTORKY: Víte o tomto tématu něco? Tak Univerzita zítra odpoledne hledá zájemce na přednášku o žížalách.

 

KINO

Alfie, malý vlkodlak

Kino, Zahradnictví
Kultura, Sport a volný čas, Životní prostředí
Pozvánky na akce
29.06.2015