neděle
13. června 2021
Svátek slaví: Antonín
foto Pavel Drnek

Záhadný motor

Autor článku: 
Eva Marie Kantová

Občané měli možnost zhlédnout v miniplzeňském divadle představení Záhadný motor. Příprava této scény zabrala 4-5 hodin. Někteří z herců zastávali 2 role. Děj se odehrával v Americe, kde Klára Sloneová vynalezla motor na vodu. To se ale veliteli ropných společností nelíbilo a proto poslal Carla, aby ji zabil. Při honičce Kláru zachránila tajemná postava (víla). Šéf, nechal vybouchnout celou továrnu. Poté se víla převlékla za vedoucí sekretářku a oznámila mu, že Klára je mrtvá. Ona mrtvá nebyla a odjela na Havaj. I přes technickou závadu se představení všem moc líbilo.

Mohlo by vás také zajímat...

Včera, dne 14. 7. 2015 dorazil do Mini-Plzně známý jedenáctiletý český herec Filip Antonio, který hrál v mnoha českých filmech a seriálech. Hrál například ve filmu Duch na zlato, Přijde letos Ježíšek, Muži v pokušení, Ve stínu, Líbáš jako Bůh/Ďábel. Také dostal roli v seriálech Velmi křehké vztahy a Helena.

Položili jsme mu při té příležitosti několik otázek:

Hraješ momentálně v nějakém filmu?

Momentálně nic netočím, pouze chodím na různé herecké castingy.“

Kino, Město dětí
Kultura, Návštěva ve městě
Rozhovor
15.07.2015

Miniplzeňská knihovna pořádala ve středu 8.9. ukázku netradičních knih. Tuto akci pořádala Knihovna Města Plzně (KMP). Paní knihovnice s sebou přivezla desítky knih a všechny byly velice zajímavé. Dětem se asi nejvíce líbila kniha, která i po vložení do vody přežila a nic se jí nestalo. Zajímavá byla také knížka o pirátské lodi. Ve středu knihy byl vložen model pirátské lodi a pokaždé když jsme otočili stránku ubral se z lodi jeden nebo více kousků a na konci byla vidět loď zase celá. Velký obdiv sebrala také knížka s kouzelnou lupou.

Knihovna
Kultura, Vzdělávání
Reportáž, Rozhovor
09.07.2015

Včera proběhla v parku ochutnávka bylinných čajů a velice uklidňující muzikoterapie. Mohli jsme ochutnat tři různé směsi čajů – studený čaj s příchutí jahodníku, heřmánku a jitrocele; dále horký čaj s příchutí lípy, máty a měsíčku; a třetí byl s příchutí kopřivy, levandule a meduňky. Čaje nalévaly děti, které byly zaměstnané v zahradnictví, a to Terka, Daniela, Štěpán a Lukáš. K osvěžení jste se mohli zaposlouchat do krásné hudby dětí, které hrály na různé nástroje, například na bubínek, flétnu, kytaru a na nástroje vyrobené v hudební akademii.

Město dětí, Zahradnictví
Kultura, Sport a volný čas
Reportáž
08.07.2015

Právě máme v Mini-Plzni vzácnou návštěvu, pana Suchánka, ředitele projektu Plzeň 2015 - evropské hlavní město kultury.  V odpoledních hodinách se můžete těšit na rozhovor s naším hostem.

Město dětí
Kultura, Návštěva ve městě
Aktuality
03.07.2015