úterý
11. května 2021
Svátek slaví: Svatava
foto Dominik Lukáš

Žijeme tenisem

Autor článku: 
Veronika Macháčková

Dne 8.7. v 13:00 se ve sportovním centru uskutečnil trénink tenisu s trenérem Tomášem Psohlavcem, který učí tělesnou výchovu a bokem trénuje všechny věkové kategorie ve VŠ Slávie Plzeň, nebo v TJ Lokomotivě. Kromě tenisu se věnuje i ping pongu, ve kterým je také velice dobrý. Na trénink přišlo 10 dětí a všechny byly velice nadšené. Nejprve si malinko zacvičili a rozehřáli. Potom nám popsal raketu. Poté zkoušeli balancovat s raketou na dlani, ruce a pro ty nezdatnější na nose. Následovaly cviky s balonkem a raketou. Pak přišla na řadu samotná hra přes síť. I já jsem si to vyzkoušela. Moc se mi to líbilo a v budoucnu se budu možná trochu věnovat i tenisu. Myslím si, že i ostatním dětem se to velice líbilo a budou hodiny Tomáše Psohlavce navštěvovat.

Mohlo by vás také zajímat...

Dnešní den patřil miniplzeňské olympiádě. Občané Mini-Plzně se mohli utkat v šesti soutěžích. Odměnou byly velké medaile. Soutěž zahájila starostka Anička krátkým proslovem a popřála sportovcům hodně úspěchů. Dále měli přichystané krátké představení děti z divadla. Potom jsme si zazpívali českou hymnu a olympiáda začala.

 

Výsledky olympiády

Přinášíme vám vítěze disciplín olympiády:

Papírovaná: Kateřina Lafatová

Pukovaná: Dominika Tou

Sportovní centrum
Soutěže a festivaly, Sport a volný čas
Reportáž
10.07.2015

Včera proběhla v parku ochutnávka bylinných čajů a velice uklidňující muzikoterapie. Mohli jsme ochutnat tři různé směsi čajů – studený čaj s příchutí jahodníku, heřmánku a jitrocele; dále horký čaj s příchutí lípy, máty a měsíčku; a třetí byl s příchutí kopřivy, levandule a meduňky. Čaje nalévaly děti, které byly zaměstnané v zahradnictví, a to Terka, Daniela, Štěpán a Lukáš. K osvěžení jste se mohli zaposlouchat do krásné hudby dětí, které hrály na různé nástroje, například na bubínek, flétnu, kytaru a na nástroje vyrobené v hudební akademii.

Město dětí, Zahradnictví
Kultura, Sport a volný čas
Reportáž
08.07.2015

Dnes 7.7. v 11.00 h. proběhlo za přítomnosti starosty města Kemnath – p. Nicka slavnostní zahájení činnosti Steinwaldského velvyslanectví. Starosta zatím viděl jen část Mini-Plzně, ale vše se mu velice líbí. Zajímavé je pro něj to, že mladí lidé mají možnost peníze nejen utrácet, ale i vydělávat. S ním přijela i 5. třída z jedné školy z města Kemnath. Celou třídu pasoval na velvyslance města Kemnath. Také všem popřál, aby co nejsnadněji překonali jazykovou bariéru. Sám ví, jaké to je, když se člověk nedokáže domluvit. Město Kemnath má partnerství s městem Nepomuk.

Velvyslanectví
Zahraniční vztahy
Události a komentáře
07.07.2015

Včera 6.7. 2015 si mohli občané Mini-Plzně zvolit nového starostu. Volby proběhly rychle, bezproblémově. Po sečtení hlasů se ujala vedení Anna Kvapilíková , která má už jedno starostování za sebou.

Reportér Pavel se za starostkou vydal a položil jí několik otázek.:

Jak ses cítila u voleb?

Docela stresově..

Jaké byly tvé první dojmy, když si byla znovu zvolena do funkce starostky?

Nečekala jsem to, ale jinak to bylo skvělé, byla to pro mě čest být znovu zvolena.

Město dětí, Radnice
Politika
Události a komentáře
07.07.2015